Identyfikacja wizualna firmy, logo, projektowanie opakowań, branding studio, agencja Kraków

Lotnisko Kraków, logo, system identyfikacji wizualnej

Dawnych wspomnień czar – projekt systemu identyfikacji wizualnej lotniska, logo Kraków Balice
Rebranding wizerunku międzynarodowego lotniska w Balicach (2006 r.) odbywał się na zasadzie zaproszenia do konkursu ofert. Do ścisłego finału została zaproszona agencja reklamowa Schultz oraz Brandwide studio, razem z agencją interaktywną Apeiro (agencja zaprojektowała serwis www lotniska).
W rywalizacji – jest jeden zwycięzca. Nasz system identyfikacji nie został zrealizowany – symbolem graficznym lotniska stały się… dmuchawce.

W ramach konsultingu tego projektu przedstawiliśmy projekty logo – geneza znaku odwołuje się do obserwacji symboli Krakowa (ziejąca ogniem paszcza smoka wawelskiego) oraz stylistyki symboli lotniczych. Wielokulturowy zapis nazwy Kraków, uproszczony do znaku-logo Kraków, KRK, zgodnie z terminologią lotniczą. Nazewnictwo sprowadzone do angielskojęzycznego ” KRAKOW AIRPORT” – zgodnie z wymaganiami internetu i doświadczeń z międzynarodowych lotnisk, również odpowiedniej komunikacji ruchu turystycznego. Projekt systemu identyfikacji i zastosowania nowego wizerunku graficznego  na różnych polach: projekty infografiki terminali lotniska i projekty oznaczeń wnętrza budynków, materiały firmowe, znaki komunikacyjne lotniska.
Wiemy, że przedstawione analizy kształtowania wizerunku graficznego przyczyniły się do lepszego planowania całości przedsięwzięć wizerunkowych lotniska.

krakow-logo-k

krk-airport-logo

6

krakow-logo

krk-airport

8

airport-krakow-signage